3 sytuacje, w których warto mieć ubezpieczenie AC

3 sytuacje, w których warto mieć ubezpieczenie AC

Aktulności

Każdy kierowca wie, jak ważne jest posiadanie obowiązkowej polisy OC. Niżej znajdziesz 3 powody, dla których zdecydowanie warto również zainteresować się dobrowolnym ubezpieczeniem AC (Autocasco).

Dlaczego polisa OC nie wystarczy?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zabezpiecza kierowcę przed roszczeniami osób poszkodowanych w sytuacji, gdy to my jesteśmy sprawcą zdarzenia. To bardzo ważny produkt, jednak na co dzień na drodze i poza nią czyha na nas mnóstwo innych niebezpiecznych sytuacji. Dlatego warto wiedzieć, jak wygląda oferta ubezpieczeń dodatkowych. W ich doborze pomoże nam kalkulator OC i AC.

Kolizja na parkingu

Zatłoczone centra handlowe i duże sklepy oznaczają również wzmożony ruch na parkingach. To zwiększa ryzyko kolizji podczas wykonywania manewrów. Przykładów jest mnóstwo: wyjeżdżając z miejsca parkingowego, zahaczyliśmy o sąsiadujący samochód; nie zauważyliśmy znaku drogowego, przez co doszło do kolizji z innym pojazdem; wąski przejazd przyniósł efekt w postaci porysowania zaparkowanego pojazdu itp. Wykupienie polisy z ubezpieczeniem AC gwarantuje ochronę nie tylko poszkodowanemu, ale również sprawcy. Koszty naprawy naszego pojazdu zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, nawet jeśli do stłuczki doszło z naszej winy.

Wandalizm

Pozostawione na parkingu przed blokiem auto zostaje zdewastowane przez nieznanych sprawców. Porysowana karoseria, rozbite lusterka i reflektory – naprawa uszkodzeń może okazać się naprawdę kosztowna. Posiadacz ubezpieczenia OC musi pokryć szkody z własnej kieszeni. Z kolei posiadacz AC dostanie odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Kradzież samochodu

Kradzież samochodu to ogromny stres dla właściciela, a potencjalnie również wielka strata finansowa, np. gdy tracimy kilkuletnie auto średniej klasy. Niestety tak właśnie bywa, gdy ograniczamy się do zakupu jedynie ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów. Wybawieniem z takiej sytuacji będzie wykupienie chroniącego od kradzieży ubezpieczenia AC, które po utraty samochodu zapewni nam finansową rekompensatę.

Pamiętaj, by zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania w momencie, gdy do kradzieży doszło w wyniku naszego zaniedbania (np. otwarty pojazd, kluczyki w stacyjce itp.).

Sam wybór Autocasco nie jest już dziś żadnym problemem. Ubezpieczyciele starają się jak najbardziej ułatwić klientowi proces zakupu, dając do dyspozycji odpowiednie narzędzia. W wyborze konkretnej oferty pomoże Ci wspominany wcześniej kalkulator OC i AC. System zaproponuje konkretne rozwiązanie i obliczy wysokość składki, a Tobie pozostanie wybór najkorzystniejszej oferty. Powodzenia!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments