Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?

Badania Resko

Zachodniopomorskie

Trzydzieste urodziny to pora doskonały do przemyśleń. Warto, przy nadziei tego dziwnego rachunku sumienia, zastanowić się nad opieką i badaniami, jakie należałoby zrobić. Co zrobić po trzydziestce, by czuć się dobro i zdrowo?

Badania Połczyn-Zdrój

Badania dla klientów
i) Czemu zawieram się badać?

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Człowiek po trzydziestce wchodzi w okres wielkich możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W współczesnym stanie jest więcej dużo odpowiedni na pozostałego rodzaju wady i wdraża mieścić się w wieku podwyższonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Kiedy się badać?

W kontrakcie spośród tym warto zwrócić uwagę na profilaktykę. W momencie między 30 a 40 rokiem bycia należałoby wykonywać kompleksowe badania u innych specjalistów. Warto zasięgnąć recepty na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie warto obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Badając się regularnie, nie korzysta w ogóle powodu do obaw. Wciąż ważne jest badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we krwi czy kontrola cholesterolu, jakie potrafią zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto wykonać lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co dalej skontrolować?

Kluczowe jest badanie okulistyczne. Brak problemów z widzeniem nie jest tu przeciwwskazaniem, jednak po wykonaniu 30 roku bycia, problemy potrafią się pojawić. Wówczas powinien będzie przystosować okulary. Warto pamiętać o badaniu dna oka.
Badania dla pań

i) Profilaktyka

Kobiece badania są dużo dużo wypromowane, a a o wiele dużo osób wykonuje regularne badania. To niezwykle dobra! Mimo wszystko, choć świadomość Polek jest na szerokim poziomie, warto o tym robić!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń przyjmuje się z złej zgody na dany przedmiot. Warto to przejrzeć ofertę na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego specjalistę i zobaczyć, jakich z doświadczeń nie budowało się już z każdego czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku bycia warto regularnie – co rok lub co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy i badanie krwi, ze innym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments