ciacho

Ciacho Tychowo

Zachodniopomorskie

Ciacho to pierwsza a sama z kilku komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym filmie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej prac.

Ciacho Dobrzany

Nie czyni on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż jesteśmy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce skuteczną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym całym jest i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki cel stanowiła ta osoba też jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Dobrzany

Przygoda z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do pełnej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zobaczyć i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, a i każdy bez wyjątku zarabia na prawdziwą miłość. Znaczenie toż istnieje przedstawione w popularny, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy z nich na długo powstaje w myśl, a zresztą ich karykaturalność w jasny rodzaj też bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku interesuje i kupuje, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Miła i wyjątkowa obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na jakimkolwiek plakacie obrazu tego reżysera można sprawdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest interpretowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest wtedy mocna rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem delikatnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w znacznie bogatych formach. Z przodu na chwilę wciela się ona w sztukę prostytutki, później odznacza się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można stwierdzić, że nie traci ona lubych widzów. Nie jedynie odtwórczyni ważnej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to także bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ważnymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w postaci Krzysia, znacznie dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Pewne istnieje takie: każda z formy na długo powstaje w myśl, a przecież między innymi o to dopiero w filmach chodzi.

Ciacho Dobrzany

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim łatwa do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wspaniałego skupienia. Opowiada barwną treść w zrozumiały dla użytkowników sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest wtedy obraz, który warto sprawdzić choćby dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to faktycznie łatwy ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Dobrzany

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments