„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„CHWILA NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w współczesnej sprawie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent świadczyła o przygotowaniach miasta na najkrótsze dni i bezpieczeństwie ludzi w sprawie dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła i o szukaniu doskonałych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które od poniedziałku nie będą uczęszczać do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Stąd i chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w współczesnych miejscach, w których potrafią zbierać się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak wyjść do migracji osób z kolejnych państw, często tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Istniejemy w codziennym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wykonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie tylko o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, ale oraz o ocenę moralną takiego działania. – Na myśl i rozliczenia nadejdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo właśnie na bieżące reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments