Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Bez kategorii

Prowadząc własną firmę lub mając pracę na umowę o pracę, odprowadzamy składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać musi każdy prowadzący biznes człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy szpital, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy szczególnie dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ostatnich latach jak grzyby po deszczu otwierają się przedsiębiorstwa, które proponują uzupełniające ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe ubezpieczenie sfinansuje nam droższy poziom leczenia, krótsze okresy oczekiwania na poradę u specjalistów, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów chorobowych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt duże. Podstawowe polisy rozpoczynają się od 200zł brutto więc nie jest to zbyt duży wydatek a w chwili kryzysowej sytuacji bez problemu może okazać się, że były to wspaniale zainwestowane oszczędności.

Należy więc chwilę zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. może okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments