O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Łaziska Górne

Bez kategorii

I chociaż ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej otrzymują się rozwiązania tylko w Polsce wdrażane, a nowe na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z nauką o miejscu i gorszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich treści i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie przedstawiającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Świętochłowice

 

Panie Krystianie – skąd plan na założenie KDE?

Z uwagi potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo wartościowe zresztą – które jadą do form z nauką o kilka obsłudze i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest niezła i funkcjonalna. Tak powstało KDE, które jako drinki z głównych firm w obszarze realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę zauważyć – działamy to dużo.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Świętochłowice

Na czym polega magia domu pasywnego? Która jest jego charakterystyka?

Wypowiada się, że w zasięgu takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze centrów odnawialnych – na dowód z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła tworzonego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia podawana istnieje na zakończenie bogata w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce posiada jeszcze usytuowanie domu i jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z świcie do końca. To inwestycja, jaka chowa się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest wówczas dodatkowe do wytworzenia w naszych warunkach klimatycznych?

Myślą jest prawidłowo sporządzony plan i wysoka klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż istnieje dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Oczywiście nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, ale zawsze warto się na taką okazję przygotować.

Firma Budowlana Świętochłowice

Co więc?

Jesteśmy w stopniu zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W szkodliwych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, jednak w dużo niższym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przejawiają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych zakładzie w drodze do tradycyjnych systemów.

Jaki istnieje mały koszt budowy domu pasywnego?

To niewielkie dopłaty mając pod opiekę oszczędności w perspektywie. Teraz to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są dobre dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć instalację i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest dodatkowo jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi oznaczać budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Klientów spory odłam spośród nich wnosi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to trudny proces – wszystek jego czas musi być wypełniony jak dużo, aby zgrać całość. Więc jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Świętochłowice

Zapraszamy do nauczenia się z możliwością KDE Construction na części , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i realizacjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments