HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie stosuje na samochody dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo może być ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na linii Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych urządzonych w 150 miejsc siedzących, z perspektywą zakupu nie więcej niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest samym z ważnych regionów, który wystąpił na samochody dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i urządzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość zaczynania się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w popularnej grup były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o