Implanty zębowe Golczewo

Bez kategorii

Współczesna stomatologia idzie na pozyskanie doskonałych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Połczyn-Zdrój

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do dyspozycji jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Połczyn-Zdrój
mosty protetyczne Połczyn-Zdrój
ruchome protezy zębowe Połczyn-Zdrój

Każda z ostatnich propozycji jest bezpośrednie walory oraz braki, więc warto poznać się z nimi tuż przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dobrać je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Że żyć wówczas więcej kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba zapewne istnieć rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dobrać je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma znaczący wpływ na zgryz, a że wywoływać nie wyłącznie do punktów z żuciem, lecz jednocześnie do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak najszybciej – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uważane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w pole dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego albo kilku braków. Takie rozwiązanie dopasowuje się oraz w wypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich montuje się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich ogromna cena. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to zarówno tani system na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego uważa się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które zakładane istnieje na bliskich dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne istnieje też sprawienie ich działania kanałowego. To brak tej techniki, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego jest znacznie oryginalny – jest on niemalże nie do poznania od innych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów dodatkowo stanowi wielka – mogą one sprzyjać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia możliwość to protezy ruchome, na dowód zrobione z akrylu. To tani sposób na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wpływać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a i trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Ponadto nie przynosi ona właśnie trudnej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Połczyn-Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments