Jak uniknąć prasowania?

Jak uniknąć prasowania?

Poradniki

Jak uniknąć prasowania? Prasowanie to jeden z najbardziej nielubianych i uciążliwych obowiązków domowych.

Jak uniknąć prasowania?

Stanie przy desce do prasowania, nie jest atrakcyjnym zajęciem, nawet jeśli włączymy w międzyczasie ulubiony serial. Co zrobić, by na prasowanie poświęcić jak najmniej czasu?

Pranie
O ubrania należy zadbać już na etapie prania. Naturalnym zmiękczaczem do ubrań jest… ocet! Wystarczy odrobina wlana do szuflady, by zmiękczyć włókna tkaniny i w rezultacie po praniu jej nie prasować. Zapach octu jest niewyczuwalny na ubraniach, za to efekt jego wykorzystania jest widoczny. W sklepach można także znaleźć specjalne płyny zmiękczające najpopularniejszych marek.

Wirowanie
Im delikatniejsze wirowanie, tym mniej widoczne zagniecenia. Jeśli pierzemy tkaniny delikatne bądź mocno gniotące się nie ustawiajmy maksymalnych obrotów przy wirowaniu. Wystarczą te będące pośrodku skali. Ubrania wyjmujemy z pralki od razu- im dłużej w niej zostaną, tym bardziej będą pogniecione.

Wieszanie
Po wypraniu a przed zawieszeniem ubrania należy mocno i energicznie strzepnąć. Koszule, swetry, sukienki warto powiesić do wyschnięcia na wieszaku. Nie rozciągną się i nie pojawią się na nich zagniecenia. Klamerki umieszczamy zawsze na szwach ubrań, poza nimi utworzą zagniecenia, które trudno rozprasować.

Prasowanie
Zawsze zaczynamy prasować te ubrania, które wymagają najniższej temperatury. Warto stosować prasowanie z parą, znacząco przyspiesza to sam proces. Większe zagniecenia spryskujemy wodą.

Warto zaoszczędzić trochę czasu na przyjemności, prawda?

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments