Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Bez kategorii

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest przeważnie rezultatem podejrzeń i przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest natomiast jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują również badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednak pierwszym sygnałem poczęcia jest częstokroć brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero wtedy zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W innym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli natomiast pragniemy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim ginekolog otrzyma wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić również badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments