Kino

Kino Stargard

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A jednak jest tyle innych źródeł, dzięki którym można zobaczyć wybrany obraz oraz na dodatek tańszym kosztem.

Kino Barlinek

 

Pytanie, a czy ponieważ nie są to jakieś wielkie koszty, można więc pozwolić sobie na badanie częstych i niskich filmów? Czy naprawdę możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś tak znakomitym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeśli myślisz, że tak, to znawcą pewno nie jesteś! Zawierasz się ale za niego, a zatem przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestii tych całych odbiorców filmowych zajmujących się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w budowy krytyki, która znacznie często jedynie z marki ją wywołuje, w teraźniejszości jest właśnie wiadrem pomyj i falą dobrego czy nie hejtu. To zdarzenie pseudo-filmowej uwagi w necie nie zabrało się przecież znikąd. A tu wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we nasze głosy i opinie.

Kino Barlinek

Otóż, próbując naświetlić ten podstawowy problem można zdobyć do sądzie, że wynika on przeważnie z przesadnego krytycyzmu, natomiast ten zawierany jest przeważnie faktem oglądania tylko tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to natomiast niczemu nie służy? Natomiast w uwag wielu negatywnie oddziałuje na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Barlinek

A ale jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, niezwykle szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W niniejszy rodzaj można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejkolwiek skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy krytyk czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego wielkości, a tym tymże trafniejsze są jego uwagę. Mogłoby się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni gniotą się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten różniący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na punkt obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tu o dobre działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest chory, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To chodzenie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy stworzyli jego autorowi, i po różne w niniejszy styl z wszą pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo dużo zarówno plusy, ale plus i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście można ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i następnie minusy, jaka z nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Więc nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Barlinek

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy pokazuje się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki możliwość, jakby sam tego wyglądał, lecz ich zaletę artystyczna jest obszerna i żyć prawdopodobnie nastąpią do smaku innemu użytkownicy. Nie dość, że doceni ich kunszt, to przygotuję się w nim wiedza, że najczęściej żaden osąd nie jest prawdziwy i spokojny, więc reakcja na badanie czy warto oglądać przeciętne i złe filmy powinna brzmieć – Warto! A jeśli wyróżniasz się swoimi myślami w internecie więc bierzesz taki obowiązek.

Kino Barlinek

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments