KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na wszystkich możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wjeżdżać cudzoziemcy. Na obecny stopień kontrolę graniczną wprowadzono więcej w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie zdecydowanie w określonych do tego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie możliwe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni i na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie rządzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie właśnie do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w ruchu z działaniem dużego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie przeprowadzać zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe natomiast we współpracowaniu z Władzą i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co zatem składa w praktyce dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby będące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP; cudzoziemcy posiadający podstawa do produkcji na terytorium RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do wykonywania rzeczy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na pozycję, zezwolenie na pozycję sezonową, poinformowanie o powierzeniu pisania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na przyjazd na terytorium RP, w systemie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments