miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Trzebiatów

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy serial, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko zauważyć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Golczewo

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została przedstawiona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych stacjach telewizyjnych. Można je również szybko odszukać w internecie wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Golczewo

program opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, stale popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Golczewo

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, często chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie sprytny, zawsze obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym wreszcie uda mu się zarobić. Do swoich racji zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk śni o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Kariera stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Golczewo

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Karola. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety stale krytykują szalone pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Golczewo

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z programu to dobry pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi kultowe teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Golczewo

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments