MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Bez kategorii

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa dobra w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach również w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pomocą do Kołobrzegu i okolic. Od lat realizowane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie przebywać na pokrycie kosztów połączonych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim używane jest też poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zachować w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w niniejszej kwestii zapowiedzieli posłowie z kraju.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments