Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych stanowiskach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały nosił na końca jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i nowości w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do strefy I zawiera się po prostu nie opłacać, a tymże samym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią to stawki za postój w miejscach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dzielnicy B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie wydane na żonę A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Mieszkańcy są natomiast płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która tworzy zapewnić im miesięczny abonament we jakichkolwiek dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z kilkoma poprawkami; przede każdym wejdzie w bycie z dniem 1 kwietnia nowego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego ma żyć płatna w momencie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie silna zapłacić w ruchu 7 dni, nie jak robiłeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments