Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na indywidualnym profilu Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za obecny etap rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i niedługo będzie zlikwidowane” – taką daną podał na indywidualnym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był sponsorowany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do ostatniego obozu władzy wszystko było uwarunkowane z mojej indywidualnej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to wiedzą zaś nie mają mi za złe”.

Do rzeczy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wystąpienia z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w charakterze ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełnie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wystąpienia z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które zrobiło się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w historii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do końca sierpnia 2019 (spotkania robiły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skojarzone z jego odejściem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowy w charakterze ochrony mojego dobrego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Miasta o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. A z racji na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przeprowadzać się z użyciem stosownych procedur. Wszelkie sprawy ze części Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z racji na właściwe przepisy wręczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z poświęceniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z poświęceniem na krótkie świadczenia na praca miasta zaś jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i zyskuje w ostatni ćwicz materiały z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments