Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – kiedy prowadzą to Europejczycy

Bez kategorii

Płatność stroną poprzez internet – gdy przeprowadzają to Europejczycy Płatność stroną poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania lokalnego rynku płatności. W sukcesu tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie oddziałują na targ sprzedaży online, z przyciskiem na płatności za kupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za importy i przesyłki w Europie.

Płatność stroną poprzez internet to przekładana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” powstał na bazie informacjach z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz danej zebranych przez Payments Europe. Miał on boki europejskie, w niniejszym ponad Polskę.

Według badań karty są preferowaną metodą płatności w Europie. Odbierają je zarówno konsumenci, kiedy również handlowcy w kanale B2B. Stosowanie z kart wzrosło w ruchu ostatnich paru lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przewiduje się komfortowo płacąc kartą. Jak sądzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Jednak inni gracze wchodzą wszystek kolej na targ, toż a karty nadal gwarantują ważniejszą cenę dodaną niż jakakolwiek różna technika płatności.
Płatność stroną poprzez internet – pomoce dla nabywcach oraz dostarczających

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie przewiduje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy tworzyło się to z obawami straty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszystkie połączone spośród tym koszty. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a jeszcze cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako podstawowe zalety płatności umową w porównaniu spośród kolejnymi technikami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz wjazd do potężniejszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a tymczasem inaczej

Szczególnie trafnym pomysłem było ustawienie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W kanale online oraz offline. Różnice można zarejestrować na poniższej grafice.
Płatność stroną poprzez internet – gdy przeprowadzają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, iż w online króluje płatność za pomocą szybkich płatności (20%) oraz umów kredytowych (19%). Gotówka stanowi tylko 7% wszystkich płatności. W supermarketach stacjonarnych gotówka wyciąga z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o chciane przez sprzedawców formy płatności, to kartki są na ważnej prac (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na głębszych pozycjach.

Jako rozrywkę można dostać, że gotówka jest mniej atrakcyjna we Francji i Szwecji. W aktualnych krajach płatności kartą dobierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najodpowiedniejsza forma opłaty za zakupy. Europejscy detaliści obserwują oraz przynoszą nowatorskie metody płatności. Idzie o zadowolenie użytkownika, które stanowi zastępowane jako trzeci najwyższy cel przy wyborze dostawcy płatności w supermarkecie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie przyjmują spośród dzisiejszych metod. Krajowy rynek płatności również wyróżnia się, jeżeli należy o adopcję innowacyjnych rozwiązań. Na wzór 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w rogu może iść płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów obserwuje na sprzedaże zbliżeniowe jak na kluczową korzyść połączoną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla tego dynamizmu widać istnień wówczas, iż z przodzie lat 90. Narodowa jest czynna dla firm spośród niezależnych stronie Europy i świata. Kartą damy również za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy należy o bezpieczeństwo to wiadomości dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności stroną za pewne.
Gdy należy o oszustwa połączone z kartami, ostatnie trzech na czterech nabywców jest dobrowolnych tego, iż potrafią odzyskać oni indywidualne pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) również w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można doliczyć do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie wartość i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie kolei w przyszłości?

To jedynie akcja informacjach z opisu. Poznają się w nim jeszcze informacje dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Wszystek sezon badany stanowi i rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze toż inne podejścia oraz trendy. Zaskakuje BLIK, który stał pokochany przez polaków z racji swojej prostoty i ofert. Odkładamy na dalsze ciekawe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments