poczta kurier

Poczta kurier śląskie zamów online

Śląskie

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Częstochowa może być dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Częstochowa

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, po pierwsze trzeba zrobić zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Częstochowa zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj termin doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków miesięcznie warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków na pewno dostrzeżemy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli płatność za każdą z nich osobno. Jeśli potrzebujemy przesyłać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę i umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary pakunku musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Należy pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku oraz wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była cała w momencie wydania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Częstochowa dba by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przechylać lub być przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Częstochowa odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Częstochowa .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę