Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą otwarte po raz ubiegli w współczesnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w momencie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Jak mówi firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w współczesnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, iż na wszelkim rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już czas na zimową przerwę, która stanie zastosowana na wykonanie infrastruktury do kolejnego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wielka sławę wśród mieszkańców i gości jest duża. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to właśnie Rower Miejski cieszy się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i posiadania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby a będzie wyborem. Rower Miejski doskonale wykonywa swoją karierę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze wszelki bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w współczesnym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z aparatu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy przystępowało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W sił tygodnia podział umieszcza się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek a z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w współczesnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w współczesnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został także rozszerzony o kolejną stację i drugie 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest teraz samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments