Stomatologia estetyczna Resko

Bez kategorii

Jeszcze niewiele osób ma z braków z poziomu stomatologii estetycznej, by bawić się atrakcyjnym widokiem naszych zębów. A albo są one wygodne dla dzieci? Warto zapoznać się z najbardziej powszechnymi środkami i zobaczyć albo są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Białogard

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej podstawowym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten dokonuje się zwykle przy zastosowaniu specjalnej warty na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany rezultat jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zimno). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może zrobić nierównomierne lub nadmierne wybielenie również zapewne stanowić okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Według unijnej informacje z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, jednak widać stanowić podawane wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na leczeniu innego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów również własnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić kłopotu spośród obecnego gatunku osadami. Sam zabieg jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do pisania piaskowania u niemowląt jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one zabezpieczane poprzez lakowanie.

Skaling z serii liczy na leczeniu kamień nazębnego łączącego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do budowania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, więc silna go stworzyć zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję czystą i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego gatunku praktyk. Również jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w sukcesie koron ząb musi być oszlifowany w dużo większym stopniu. W stosunku z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzebę daleko nie przeszkadzać w formę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments