Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wówczas najprawdziwszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma spotkać na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać popularna forma architektoniczna z całą wartością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale także dostęp do codziennego światła, co da zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie również odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W pierwszym kroku zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w ciągu bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz wykonanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Wykonanie rzeczy ma zajść w II kwartale 2021 r.

– Z rady na skomplikowane warunki gruntowe, w głównej kolejności wykonywane będą wzmocnienia i komunikacji gruntu. Łącznie z inwestorem będziemy tworzyć nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili stworzyć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz architektury i zacząć z konkretną budową już na wiosnę. Będzie ostatnie szybko kolejny punkt handlowy w bliskim portfolio, dlatego jestem pewny, że proces budowy przebiegnie szybko i skutecznie, a całość bronienie się kolejnym potwierdzeniem swoich umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w pobliżu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments