WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prosta i Prawdy i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w współczesnej sytuacji prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda wspominałem o prac ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która opowiada nie tylko usług dla niemowlęta i młodzieży z terenie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział i w mało projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej wymagających. – Wykonywa on prace charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest korzystne do przygotowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest lekarstwem dla nas, żeby mogli robić pracowania dla niemowlęta, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z racji, które Caritas planuje kupić po dobrej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych obszarów do celów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu byliśmy dużo wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a ponadto plany na dolę. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Spojrzenie na ten problem wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych dział, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do programu uchwały poprawkę, która umożliwia na sprzedaż działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że spotka w współczesnej sytuacji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments